Nataša Stanojević: Obraćanje u susret novoj školskoj godini

Rate this item
(1 Vote)
U susret novoj školskoj godini, direktorica škole Nataša Stanojević poželjela je svim učenicima uspjeh tokom školovanja. Njeno obraćanje prenosimo u cjelosti.


Bivši,sadašnji i budući gimnazijalci...
Otvara se 138.strana Ljetopisa Cetinjske gimnazije gdje ćete Vi ,vašim inicijativama, radom i uspjesima kreirati njenu istoriju,ali i budućnost svoje zemlje. Iskustva i znanja koja ćete steći ,biće prava ukoliko su upotrebljiva i primjenjiva, a Vi onoliko uspješni koliko ste aktivni i korisni društvu u kome ćete živjeti i koje ćete stvarati. Gimnazija njeguje poštovanje prava i obaveza svih učesnika u životu škole, daje prostor i priliku mladima da otkriju svoje talente, prošire interesovanja i postanu aktivni građani svjesni svoje i uloge drugih u zajednici. Kritičko promišljanje, društvena odgovornost,proaktivan stav i stalno usavršavanje,jesu osobine koje su neophodne za građanine 21.vijeka. Upravo Ti budi budući stipendista UWC koledža, ili dobitnik HMC ili Flex stipendije, Đak generacije Cetinjske gimnazije, ili samo neko ko će svojim znanjem zaista sve moći...

U vremenu koje zahtijeva interaktivnu saradnju,neformalnu edukaciju, fleksibilnost,toleranciju i spremnost na promjene,u školi nudimo mogućnost dobijanja stipendija, učlanjenje u neki od naših klubova ,sekcija ili radionica ili čak kreiranje nove,u skladu sa Vašim interesovanjima. Imamo za cilj da djeca provode što više vremena u školi, ali na način na koji oni žele, radeći ono što vole...

Elvin Tofler je rekao:“ Nepismena osoba 21. vijeka neće biti ona koja ne može da piše i čita, već ona koja ne može da uči, da se oduči i ponovo nauči. Oni koji mogu da se oduče i ponovo nauče su lideri sjutrašnjice.“

Dobrodošli...
Read 3035 times
četvrtak, 30 avgust 2018 19:45 Written by  In Aktuelnosti