OBILJEŽAVANJE EVROPSKE NEDJELJE MOBILNOSTI

Učenici naše škole, sa profesorom Filipom Martinovićem, podržali su današnje aktivnosti koje su organizovane povodom obilježavanja Evropske nedjelje mobilnosti.

Cilj pomenutih aktivnosti bio je promocija pješačenja i biciklizma, a realizovane su pod sloganom „Šetajte sa nama“. Organizator događaja je Prijestonica Cetinje u partnerstvu sa Turističkom organizacijom grada, nevladinim udruženjem FLUX i organizacijom Biciklo.me.

Učesnici su imali priliku da pogledaju izložbu „Biciklistika“ talentovanog grafičkog dizajnera Srđe Dragovića, a nakon toga i da uživaju u vožnji bicikala kroz istorijsko jezgro grada. „S ponosom ističemo da je Cetinje evropski grad koji baštini i čuva vrijednosti savremenog svijeta. Očuvanje životne sredine, promovisanje zdravih stilova života, uključivanje mladih i snaženje politika koje se na njih odnose, ali i razvijanje servisa i usluga na principima održivog razvoja i čistih tehnologija, naši su prioriteti“, kazao je gradonačelnik Aleksandar Kašćelan.
Foto:Prijestonica Cetinje