Akcije su imale za cilj da se prikupe sredstva za liječenje djevojčice Nikoline Baltić iz Mojkovca, u okviru kampanje "Karavan sreće".

U susret Danu zaljubljenih Učenički parlament Gimnazije organizovao je dvije humanitarne aktivnosti. 14. februara učenici su bili u prilici da kupe slatkiš i uz njega pošalju poruku nekom svom vršnjaku ili profesoru, dok je juče organizovana žurka za učenike za koju se plaćao ulaz dva eura. "Slatkiše i piće za žurku je donirao Martex, kancelarijski materijal DOO Luča, ozvučenje je obezbjedio naš sugrađanin Petar Kaluđerović, a DJ Srećko je dao svoj doprinos time što je gimnazijalcima volonterski ustupio svoje vrijeme - kazao je predsjednik Učeničkog parlamenta David Vuković.U okviru ove dvije akcije Učenički parlament prikupio je oko 200 eura.