Besplatan kurs ,,Java Fundamentals'' u Gimnaziji

Gimnazija Cetinje, kao partnerska institucija Oracle Akademije, organizuje besplatan kurs "Java Fundamentals", za bivše učenike Gimnazije koji pohađaju neki od tehničkih fakulteta.

Nakon uspješno završenog kursa polaznici dobijaju međunarodno priznati sertifikat. Obuka je online.

Podsjećanja radi, Oracle akademija (Oracle Academy) je globalni edukacijski program prisutan u više od 135 zemalja širom svijeta, koji nudi mogućnosti unaprijeđenja znanja, razvoja vještina i inovacija u području informatike.

Stupanjem u članstvo Oracle akademije,naša škola dobila je mogućnost besplatne edukacije svojih učenika, kako bi dodatno usavršili svoja informatička znanja.
Školu je za članstvo prijavila prof.Snežana Miletić, koja je uspješno savladala 2 programa edukacije.