UČENICA DRUGOG RAZREDA IVA RADOMAN NASTAVLJA ŠKOLOVANJE U NORVEŠKOJ

Učenica drugog razreda JU Gimnazija Cetinje Iva Radoman dobitnica je prestižne stipendije Ujedinjeni svjetski koledži u Norveškoj.
 
Stipendija je u IB tipu škola i nalazi se u mjestu Flekke, blizu Osla. Škola raspolaže modernim sadržajima edukativnog, sportskog i vannastavnog tipa. Volonterski angažman učenika, van redovne nastave u školi je obavezan, dok ostale aktivnosti učenici biraju prema svojim interesovanjima.
 
Iva će biti smještena u školskom kampusu, koji zaista pruža odlične uslove za boravak učenika. Iva je konkurisala na više poziva za stipendije i za većinu je prošla do finalne faze. Pored ove stipendije, uspjela je obezbjediti i američku stipendiju "Top Tours" koju je na kraju odbila, u želji da školovanje nastavi u Norveškoj.